KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 6296143
*
nr 629 6143
Lennart Olausson
(f. 1944), Sverige
Etsning, Lennart Olausson (f. 1944), 'Snäll Carina', 3/60, 20x12
Lennart Olausson, svensk målare född i Stockholm 1944.
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 mars 2010
kl 17:17:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/3 17:22:09
1
150 kr
13/3 13:20:56
2
200 kr
15/3 16:48:10
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lennart Olausson
Lennart Olausson, svensk målare född i Stockholm 1944.
Läs mer om Lennart Olausson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart olausson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37
-
8361 Färgetsning
Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:04
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
*
Lennart Olausson
Lennart Olausson, svensk målare född i Stockholm 1944.
Läs mer om Lennart Olausson
nr 629 6143
Lennart Olausson
(f. 1944), Sverige
Etsning, Lennart Olausson (f. 1944), 'Snäll Carina', 3/60, 20x12
Lennart Olausson, svensk målare född i Stockholm 1944.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 100 kr |
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 mars 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/3 17:22:09 | 1 | 150 kr |
| 13/3 13:20:56 | 2 | 200 kr |
| 15/3 16:48:10 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lennart Olausson
Lennart Olausson, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1944.Läs mer om Lennart Olausson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart olausson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37 -
8361 Färgetsning
Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:04 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12



